PAPNA.ir ...

کاتال تلگرام

شورای سیاست گذاری صنعت چاپ هیچ خروجی برای این صنعت نداشته

جهانگیر رضایی با بیان عدم کارایی شورای سیاست گذاری صنعت چاپ در نشست هماهنگی شورای وحدت نقدی دیگر براین انتصاب دست جمعی و بدون کاربرد صنعت چاپ وارد کرد.

جهانگیر رضایی با بیان عدم کارایی شورای سیاست گذاری صنعت چاپ در نشست هماهنگی شورای وحدت نقدی دیگر براین انتصاب دست جمعی و بدون کاربرد صنعت چاپ وارد کرد.

 

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران(پاپنا) ، رییس اتحادیه چاپ خانه داران قم که به نمایندگی از سوی 21 اتحادیه چاپ استانهای کشور در این نشست حضور داشت در بخشی از بیانیه مشترک اتحادیه شهرستانها گفت: در شورای سیاست گذاری صنعت چاپ کشور که همه از تهران هستند، تا کنون چه سیاست مفید و اجرایی اتخاذ فرموده اید؟ چرا تمام شهرستانها از شما دوری می کنند؟ چرا همه از تکبر شما ناراضی و گله منداند؟ چرا وضعیت روز به روز بدتر می شود؟ چرا از همکاران دیگر شهر ها مانند قم،اصفهان،تبریزو... که در این صنعت حرفی برای گفتن دارند استفاده نکردید؟ و حتی یکبار به مشورت نگرفته اید؟...

 

سوالاتی که بسیار جای تامل و تفکر برای شورای سیاست گذاری صنعت چاپ کشور! و اتحادیه ها داشت؛ در پایان این نشست هم مصاحبه ای اختصاصی با محوریت شورای سیاست گذاری صنعت چاپ کشور! داشتیم که رضایی افزود: با توجه به کارکرد این شورا و نداشتن هیچ خروجی برای صنعت چاپ باید اعضای آن تغییر پیدا کنند.

وی افزود: اعضای این شورای سیاست گذاری صنعت چاپ باید از تشکلهای شهرستان و تهران باشند ؛ همانطور که از ابتدای فعالیت این شورا به دلیل عدم شناخت کافی از وضعیت صنعت چاپ کشورشاهد عدم کارایی و خروجی مناسب بوده ایم.

رضایی با اشاره به فعالیت بخش خصوصی و جامعه صنعت چاپ در راه حل مشکلات افزود : باید توجه داشت که نمی توان به وزارت ارشاد و معاونت فرهنگی امید کامل داشت چون این بخش با مشکلات و موانع این صنعت به خوبی اعضا و دست اندر کاران آشنا نیست، از همین روی باید افراد آگاه و دلسور و فعال این صنعت در بخش خصوصی متشکل از اتحادیه های کشور راس امور را بدست گیرند و در این راه می توان از کارشناسان واقعی بهره جست.

وی با اشاره به عدم فعالیت شورای سیاست گذاری گفت : در حال حاضر هیچ فعالیت از این شورا ندیده و نمی بینیم و تنها یک نام باقیمانده که آن هم گه گاهی به گوش می رسد.

نماینده 21 تشکل چاپی کشور در پایان گفت  :  در شواری سیاست گذاری صنعت چاپ متاسفانه اعضا انتصابی هستند تا انتخابی و مطمئنا انتصاب باعث این رکود و رخوت گردیده است ، در حالیکه می توانست انتخاب صحیح و کارشناسی شده اعضا نتایج به مراتب بهتر و کاربدی تری داشته باشد.

شورای سیاست گذاری صنعت چاپ در مدت سه سال فعالیت خود تنها یک مصوبه خروجی داشته که باعث اختلاف دامنه دار دواتحادیه بزرگ تهران گردیده و علاوه بر صرف هزینه و وقت هیچ کاربردی برای فراصنعت چاپ به همراه نداشته است.

 

لازم به ذکر است که فایل صوتی مصاحبه به همراه فایل کلی نشست رسمی وحدت و دست نوشته های سخنران موجود است و علافه مندان می توانند با شماره تماس09127112114 برای دریافت فایل اقدام فرمایند.

چهارشنبه 17 آبان 1391 ساعت 13:08

 

 

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

نوشتن دیدگاه