PAPNA.ir ...

کاتال تلگرام

روزی روزگاری اتحادیه چاپخانه داران و جرقه های تحول/شورای مناقشه برانگیز ادامه کار می دهد!!!

شاهکار نزدیک به دوسال فعالیت شورایی ملقب به (شورای سیاست گذاری صنعت چاپ کشور!!!) هروز برای این صنعت مظلوم نوبرانه ای به بازار عرضه می کند و این بار...

شاهکار نزدیک به دوسال فعالیت شورایی ملقب به (شورای سیاست گذاری صنعت چاپ کشور!!!) هروز برای این صنعت مظلوم نوبرانه ای به بازار عرضه می کند و این بار...

 

در ادامه مناقشه برپاشده توسط این شورا نایب رییس اتحادیه چاپخانه داران تهران نامه ای اعتراض آمیز به رییس اتحادیه  در تاریخ 14 آبان نوشته است.

 

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران(پاپنا)، مسئولین ارشاد که یا خوابند و یا خود را به خواب زده اند دوباره و بدون توجه به ضایعه به وجود آمده در اولین مصوبه باز هم  رای به ادامه کار این شورا داده و برای این کار علاوه بر صرف هزینه های بیت المال اقدامات جانبدارانه تر ی انجام می دهند.

 

مناقشه ای که بزرگترین اتحادیه چاپ کشور به گفته نایب رییس اش با رای این به ظاهر شورا ،غرور خدشه دار شده ای برای چاپخانه داران تهرانی بهمراه داشته است.

 

شورایی که به گفته خودشان قامت رفیع دارند و نخبگان این صنعت هستند !!!

 

اما یک سوال از هزاران سوال این است : شورایی که سه عضو خود که از کارمندان دفتر امور چاپ را از دست داده و از سوی اذهان عمومی ترد شده بحساب می آید چگونه و با چه اصل ادامه فعالیت می دهد ؟

 

سوالات فراوانی که به این آژانس خبری سرازیر شده و تا حدودی مطرح شده اما همچنان بی پاسخ و گنگ باقی مانده!!!

 

حال نایب رییس اتحادیه چاپخانه داران تهران در نامه ای سرگشاده به رییس همان اتحادیه از فعالیت های این رییس براءت جسته و به اصل رای و درگیری های این رییس که اتفاقا عضو همین به ظاهر شورا هم است اعتراض شدید نموده .

 

در ادامه نامه که توسط اهالی این صنعت به دست ما رسیده  را منتشر می کنیم تا شاید شاید درسی برای تصمیم گیران و مسئولین این به ظاهر شواری سیاست گذار باشد.

 

جناب آقای نیکوسخن

سلام علیکم

 

در پاسخ به سوال اینجانب که نتیجه اقدامات شما در مجمع امور صنفی در خصوص رشته چاپ دیجیتال به کجا انجامید؟ با حالت چهره بظاهر رضایت مند گفتید که چاپ دیجیتال به اتحادیه چاپخانه داران و چاپ لارج فرمت به اتحادیه لیتوگرافان واگذار گردید. و در توضیح گفتید چون در گذشته هم آنها کار اوزالید را انجام می دادند لارج فرمت راه هم به آنها واگذر کردیم، حال سوال اینجانب از جناب عالی این است : که آیا واقعا اعتقاد دارید(چنانکه بیان نموده اید)دستگاه چاپ لارج فرمت و به تعبیر دیگر دستگاه های که با سیستم اینک جت کار می کنند همان دستگاه اوزالید است که قبلا در لیتو گرافی ها بکار می رفت و لذا حق اتحادیه آنهاست که برای واحدهایی که با دستگاه مزبور کار می کنند پروانه صادر نمایند؟واقعا اینگونه برداشت و اعتقادی داشتید و دارید؟

 

اگر این چنین است؟ چه ضرورت داشت این همه سرو صدا و علم کتل کشی و شاخ و شانه برای اتحادیه های همسو و اداره کل امور چاپ و مدیریت آن؟

آیا از توانایی خود برای رای زنی با روسای دیگر اتحادیه ها و داشتن آرای کافی در اجلاس روسای صنوف برای خواسته بحق صنف چاپ مطمئن بودید؟ آیا توانایی رقیب خود برای لابی گری و به کرسی نشاندن اهدافشان در اجلای روسای صنوف تولیدی برآورد کارشناسانه و دقیق داشتید؟آیا انضمام چاپ دیجیتال به اتحادیه چاپخانه داران طهران همه معضلات صنعت چاپ و بسته بندی و یا بخش کوچکی از آن را حل می کرد که اقدام به اینگونه اعمال پر سروصدا و بی بازده نمودید؟حاصل آن همه هیاهو وچالش با اداره کل امور چاپ و اتحادیه لیتوگراف برای اتحادیه چاپخانه داران طهران با سابقه قریب به هفتاد ساله را ارتقاء دادید؟

اینجانب به عنوان یک عضو صنف چاپ نسبت به کوتاهی شما در حفظ حرمت اتحادیه و خدمات همه آنهایی که قریب به هفتاد سال در هیءت مدیره اتحادیه به این صنف و صنعت خدمت نموده اند گله مندم و معترضم. سوال بنده اینست که آیا نظرهمه اعضا هیات مدیره در خصوص چاپ دیجیتال چنین بود و شما برای واگذاری مصوبه هیات مدیره راداشتید؟

 

کوتاهی جنابعالی در اثبات حقانیت موضع اتحادیه در مجمع امور صنفی و عدم استفاده از مشاوران قوی و دلسوز و آگاه ، همچنین عدم استفاده از خرد جمعی اعضا هیات مدیره اتحادیه و اقدامات خودسرانه و یکجانبه در مورد اعتراض اینجانب است. رفتارهایی که خود شما کرارا در مورد ریاست قبلی به عنوان موارد مورد اشکال و غلط معترض آن بودید و امروز بیش از سلف خود به آنگونه رفتارها روی آورده اید. انصاف اینست که سلف شما این هنر را داشت که وقتی چنین گاف هایی را در سمت ریاست اتحادیه می داد(مانند واگذاری رسته چاپ سیلک به اتحادیه لیتوگراف)،آب از آب تکان نمی خورد.

 

آقای نیکوسخن جبهه گیری شما درمقابل اداره کل امور چاپ و تعامل و تمایل سخیف و افول اتحادیه است. موضع گیری تند و پرخاشگرانه و غیر معقول شما در مقابل اداره کل امور چاپ و وادادگی در مجمع امور صنفی در یک موضوع مشخص کاملا از نظر اینجانب سوال برانگیز است،شما دچار تناقض در گفتار و رفتار شده اید و با اینگونه رفتارها اسباب خفت و افول اتحادیه را فراهم نموده اید. اینجانب نهایت انزجار خود را نسبت به اینگونه اقدامات اعلام می نمایم. شما که ادعای شاگردی سلف خود را می نمایید این واگذاری ذلیلانه را هم مانند سلف خود بی سروصدا انجام می دادید.

 

آقای نیکو سخن زمانه عوض شده و نسل پویا و فرهیخته و آگاه و عزت مدار و پای بند اصول و عمل به وعده های داده شده در راهند. اینجانب مجددا آزردگی و اعلام برائت خود را نسبت به اینگونه رفتارها و مواردی از این دست که شرح آن در این نامه نمی گنجد اعلام می نمایم. مشی و مرام و ادبیات اینجانب با بیش از نیم قرن فعالیت صادقانه در حوزه صنعت چاپ به عنوان مدیر یک واحد صنفی بدون شغل و یا نام و یا آدرسی اشتباه و استفاده از نام مستعار و ژست های مصنوعی و پوشالی با آنچه در اتحادیه می گذرد مطابفت ندارد.

 

به عنوان اولین نمودار اعلام برائت خویش، با عرض پوزش از زحمتکشان محترم نشریه گزارش صنعت چاپ و با تشکر از خدمات این عزیزان، از همین شماره نام اینجانب را به عنوان شرای سیاست گذاری نشریه حذف نمایید.

شنبه 20 آبان 1391 ساعت 14:49

مصطفی تینای تهرانی

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

نوشتن دیدگاه