PAPNA.ir ...

کاتال تلگرام

صادرات کشاورزی هرمزگان نیازمند بسته بندی استاندارد است

رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی بندرعباس با اشاره به اینکه حلقه مفقوده صادرات بخش کشاورزی هرمزگان ، نبود بسته بندی استاندارد است ، گفت: صادرات کشاورزی در این نیازمند بسته بندی مناسبت و استاندارد است.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، محمد امین صباغی زاده  در سومین نشست هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان ، صادرکنندگان و فرآوری محصولات کشاورزی افزود : نبود بسته بندی مناسب موجب شده تا تولیدات کشاورزی هرمزگان از طریق استان های دیگر و با نام آنان صادر شود که این امر به ضرر استان و بهره برداران بخش کشاورزی است.
وی بیان داشت : میزان و کیفیت تولیدات محصولات کشاورزی در استان دارای قابلیت صادراتی است و باید این محصولات با بسته بندی جذاب و مورد خواست مشتریان در کشورهای هدف باشد که این توانمندی در استان وجود ندارد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس اظهار کرد : عمده محصولاتی که از هرمزگان به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شوند ، در کشور مبدا بر روی آنها به طور مجدد بسته بندی صورت می گیرد و تولیدات ما به سود کشورهای دیگر تمام می شود.
صباغی زاده گفت: باید زیر ساخت های مورد نیاز استان برای صادرات در بخش کشاورزی و سایر بخش‌ ها فراهم شود تا بتوانیم با ایجاد نگرش صادراتی در این زمینه موفقیت کسب کنیم.
وی بیان داشت: بالا بودن قیمت نهایی محصولات کشاورزی ، نداشتن واحدهای فراوری محصول ، فعال نبودن تشکل های مرتبط ، ضعف زیر ساختی در زمینه حمل و نقل بویژه سردخانه ای ، همراه نبودن بانکها در ارایه تسهیلات به بخش کشاورزی ، نبود واحدهای بسته بندی محصولات از مهم ترین مشکلات در بخش توسعه صادرات کشاورزی در استان است.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید