PAPNA.ir ...

کاتال تلگرام

بررسی محاسبه مالیات بر ارزش افزوده با محوریت اتحادیه چاپخانه داران تهران

پس از خبرهایی مبنی بر نشست معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه های شهرستان ها بدون حضور اتحادیه چاپخانه داران و دیگر اتحادیه های پایتخت آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران در مصاحبه های مختلف با معاونت مالیات بر ارزش افزوده دکترمسیح و مدیرکل این سازمان مهندس احمدی صورت داد.

 به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، دکتر محمد مسیح با اشاره به نشست های قبلی با حضور وزیر اقتصاد دارایی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در چند ساله اخیر جناب علینقی بسیار پیگیر موضوع مالیات بر ارزش افزوده و نحوه محاسبه آن بوده اند.

وی افزود: در جلسه ای که از سوی معاونت حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست شده بود بنده و آقای احمدی پرسیدیم جناب علینقی در جلسه هستند؟ که پاسخ دادند در راه هستند و می آیند!

دکتر مسیح با اشاره به روند پیگیری های مداوم رییس اتحادیه چاپخانه داران تهران ادامه داد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته کارگروه ویژه ای برای چاپخانه داران تشکیل دادیم، همچنین اتحادیه چاپخانه داران تهران توانست در توافقی با اداره مالیات بر ازش افزوده 60تا 70 درصد تخفیف جرایم و پرداخت اقساطی را دریافت نماید.

معاون اداره مالیات بر ارزش افزوده با اشاره به اکثریت و تمرکز واحدهای چاپ در پایتخت گفت: بابرنامه ها و توافقات انجام شده در تهران و با توجه به تمرکز و اینکه اکثریت واحدهای چاپی در تهران و اطراف فعالیت دارند به اتحادیه های شهرستان هم گفته شد اصولا با رفع مشکلات و توافقات در تهران سایر شهرستانها نیز برطرف خواهد شد.

 دکتر مسیح با اشاره به اهمیت اتحادیه چاپخانه داران و سطح دانش و شناخت ریاست این اتحادیه از مسایل مالیاتی گفت: بدون شک از این پس بدون حضور رییس اتحادیه چاپخانه داران تهران هیچ جلسه ای برگزار نخواهد شد.

از زمان ریاست ایرج استاد علینقی در اتحادیه چاپخانه داران تهران باید گفت روند پیگیری امور مالیاتی بصورت بسیار موفقی پیش رفته است، همچنین شایان ذکر است این اتحادیه در آذر ماه سال گذشته از بخشش 60 تا 70درصدی جرایم و اقساطی کردن آن نیز خبر داده بود که با پیگیری های این آژانس خبری شاهد افزایش معدل بخشش تا سقف 90 درصد بودیم.

دو مصاحبه دیگر با مدیرکل این سازمان و نشست با مدیرکل حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در این آژانس خبری دنبال نمایید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

نظر خود را بیان کنید