PAPNA.ir ...

کاتال تلگرام

شوی بزرگی به نام " مالیات بر ارزش افزده"

برای درک بیشتر پدیده ها و تشخیص دقیق کنشها راه و روشهای گوناگونی وجود دارد، یکی از این روش ها مرور اخبار است. نگاهی به تاریخچه یک خبر و پیگیری آن به شما کمک می کند تا پدیده ها و روریداد ها را دقیق تر ببینید و به درک صحیح تری از روند برسید.

آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، سزدهم مرداد سال گذشته خبر با تیتر " دومین جلسه کارگروه رسیدگی به مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران برگزار شد " در آژآنس خبری و دیگر رسانه ها منتشر شد.

بر اساس این خبر ، «در این جلسه مشکلات مالیاتی چاپخانه‌داران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بی‌توجهی مودیان و مراکز مالیاتی به دفاتر مالیاتی تنظیم شده از سوی چاپخانه‌داران، عدم بازدید مودیان مالیاتی از واحدهای چاپی و تنظیم مالیات، بی‌توجهی به ضوابط، معیارها و دستور العمل‌های اخذ مالیات از واحدها، تداخل مالیات مشاغل و مالیات بر ارزش افزوده و... از جمله موضوعاتی بودن که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.»

بر اساس این گزارش، کارگروه رسیدگی به حل مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران با دستور سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی و به منظور پیگیری سریع مشکل چاپخانه‌داران کشور در پی ارسال نامه امضا شده خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تشکیل شد.

کمی قبل تر 300 واحد چاپی و تمامی اتحادیه‌های چاپ در سراسر کشور خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه‌ای در رابطه با مشکلات مالیاتی آن‌ها خصوصا مالیات بر ارزش افزوده ارسال کردند.

در این نامه به مشکلات مالیاتی چاپخانه‌داران و تعطیلی برخی از چاپخانه‌ها اشاره شده است و درخواست شده که هر چه سریع‌تر نسبت به این مشکل رسیدگی شود. همچنین از عملکرد بشدت سختگیرانه ممیزان وزارت دارایی انتقاد شده که بدون درنظر گرفتن شرایط چاپخانه‌ها مالیات‌های سنگینی از آن‌ها مطالبه کرده‌اند. همچنین در این نامه اشاره شده است که در صورت عدم رسیدگی به مشکلات مالیاتی آن‌‌ها، بسیاری از واحدهای چاپی تعطیل خواهند شد.

همچنین در نخستین جلسه کارگروه رسیدگی به حل مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران پیشنهاد شد تا با صدور نامه‌ای از جانب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به وزیر دارایی کشور نسبت به توقف فرآیند حسابرسی‌ها و مطالبه مالیات بر ارزش افزوده اقدام شود تا در یک فرصت شش ماهه با تعامل میان نمایندگان صنف چاپ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت دارایی تدبیری برای این منظور اندیشیده شود.

حال این پیگیری هنوز بعد از گذشت یکسال با سرو صدای فراوان بدون هیچ خروجی ادامه دارد و شوی بزرگ مالیاتی هرچند برای چاپخانه داران سودی نداشته اما برای برخی نام و گروه و دسته و تیم به همراه داشته و اکنون خود را یکی از بزرگان بر می شمرند حال چه نصیب این صنعت شد اصلا مهم نیست.

امید است هرچه زودتر مشکلات کسب و کار و موانع موجود چاپخانه داران در سراسر کشور رفع گردد تا مهمترین و بزرگترین رکن صادرات غیر نفتی یعنی چاپ و بسته بندی تولید و توسعه ای پایدار را تجربه نماید.

 

 

لینک خبر « دومین جلسه کارگروه رسیدگی به مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران برگزار شد» تاریخ خبر 13 مرداد 1395

http://www.papna.ir/print-news/3837-%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%DA%86%D8%A7%D9%BE%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF.html

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

نظر خود را بیان کنید