PAPNA.ir ...

کاتال تلگرام

صدور پروانه برای مجموعه دستگاه های چاپ و صحافی معاصر در تبریز

رئیس امور موزه های آذربایجان شرقی از صدور پروانه مجموعه داری مجموعه دستگاه های چاپ و صحافی معاصر در تبریز خبر داد.
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران به نقل از مهر، مهدی بزاز دستفروش شنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: حوزه چاپ و صحافی یکی از ارزشمند ترین مواریثی است که نخستین گام های آن در آذربایجان نهاده شده و در سیر ظهور و ماندگاری آثار نگارشی فرهیختگان، ادیبان و شاعران آذربایجان، نقشی پایدار و موثر داشته است.

بزاز دستفروش با اشاره بر اینکه تبریز یکی از پیشگامان صنعت چاپ و صحافی در کشور است، اظهار کرد: با توجه به پیشینه تبریز و آذربایجان در این صنعت، نگه داری و حفظ آثاری مرتبط با این حوزه به صورت مجموعه ای تخصصی، از سوی برخی علاقه مندان و مجموعه داران مختلف تاریخی، گردآوری صورت گرفته است، از این رو جهت ارج نهی و صدور مجوز فعالیت رسمی، مجموعه داران این حوزه، پروانه مجموعه داری برای "مجموعه دستگاه های چاپ و صحافی معاصر" صادر شد.

وی افزود: دستگاه های چاپ و صحافی معاصر مجموعه ای است که توسط رشید کفیلی گردآوری شده که تاریخ زنده از صنعت چاپ و صحافی این مرز و بوم را در خود جای داده است.

رئیس امور موزه های استان آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: در سال های گذشته برای دو مجموعه خصوصی صدا و خودروهای کلاسیک تبریز نیز از سوی اداره کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی کشور پروانه مجموعه داری صادر شده است.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

نوشتن دیدگاه